Učebné materiály

Vysvetlenie gramatiky francúzskeho jazyka a cvičenia

Na tejto stránke postupne vytváram výučbový materiál, ktorý ťa podporí na tvojej ceste. Krátke zhrnutie nasledované praktickým cvičením. Bude sa ti hodiť ak s francúzštinou ešte len začínaš alebo si mierne pokročilý*á a chceš si jednotlivé gramatické javy osviežiť. Pre lepšie rozlíšenie, odporúčam konzultovať na počítači. Ak ťa zaujíma niečo konkrétne, daj mi vedieť a ja to rada spracujem 💪.

V tejto sekcii zas nájdeš odkazy na virtuálne kartičky. Sú zamerané predovšetkým na precvičovanie slovnej zásoby. Stačí kliknúť na danú kartičku a následne sa ti ukáže vysvetlenie alebo francúzske slovíčko. 

Potrebuješ niečo z francúzštiny konkrétnejšie vysvetliť?

Rada to spracujem do článku alebo videa, napiš na coucou@francaisfamilier.sk

Budem sa tešiť, Zana

Uč sa francúzštinu efektívne!

Učíš sa francúzsky? Ako využiť aj málo času a pritom sa stále učiť efektívne?

Odpoveď na túto otázku nájdeš v mojom mini e-booku alias akčnom pláne: Na francúzštinu efektívne, kde dostaneš konkrétne tipy aj s video návodom Inšpiruj sa a zefektívni si učenie! 

Vysvetlím ti moje obľúbené a overené techniky, medzi inými aj::

  • cvičenie prepisom, 
  • metódu QQQOP (ktorú úplne milujem!), 
  • ako pracovať s úryvkom textu, aby sa ti nové slovíčka rýchlejšie a dlhodobejšie zapämatali. 

Nezabúdaj ale, dôležitá je prax! Preto ich hneď zaraď do svojej rutiny s francúzštinou. Vyskúšaš? 

Pozvi ma na café ! ☕️

Všetky materiály pripravujem vo svojom voľnom čase. Ak sa ti moja tvorba páči a chceš ma podporiť, pozvi ma na dobré café.

Najnovšie články na blogu

Moje zážitky s francúzštinou, Francúzmi a Francúzskom

Poď si potrénovať francúzštinu v spojitosti s Journée Internationale des Droits des Femmes, ktorý sme si pripomenuli 8.marca a pozri sa bližšie na významné ženy francúzskej histórie. Mám pre teba tri cvičenia v spojení s ženami, ktoré sa zapísali do histórie, najprv tej svetovej a potom špecificky francúzskej.

Nauč sa 5 autentických výrazov, ktoré sa používajú vo Francúzsku každodenne. Z väčšiny ide o hovorové termíny, ktoré sú veľmi obľúbené. Aplikuj ich do konverzácie aj ty a uvidíš, že nejeden miestny z teba ostane paf!