Ochutnaj Francúzsko 

Výživný pobyt v Bretónsku

Som organizovala po druhý krát. Program som doplnila o ďalšie krásne aktivity, našla nové miesta na workshopy, naplánovala mini výzvy v spojení s francúzštinou a bretónskou kultúrou. Celý týždenný pobyt sa niesol v znamení: načerpaj novú motiváciu, parluj a poznaj autentickú francúzštinu, príď sa inšpirovať, skúsiť niečo nové a dopriať si čas pre seba. Mrkni sa na detailnejšie info dole. Dátum ďalšieho behu zatiaľ nie je známy. V prípade záujmu prísť do Bretónska, ma prosím kontaktuj osobne :)

𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃𓂂𓂃

27 jún - 4 júl 2023, Erquy


Zaži na vlastnej koži aký je život vo Francúzsku 

Boostni si francúzštinu a ponor sa hlbšie do miestnej kultúry 

Jedinečný jazykový kurz INAK

♥♥♥


Tento výživný týždeň je pre teba, ak:

𓁺 miluješ cestovanie a láka ťa objavovať krásy Bretónska

𓁺 chceš sa učiť efektívne a úplne inak než na čo si zvyknutá

 𓁺 jesť čerstvé croissanty a pritom kávičkovať s výhľadom na more

𓁺 načerpať nový elán a motiváciu nielen do učenia francúzštiny

𓁺 vnímaš, že potrebuješ spomaliť, oddýchnuť si, dopriať si čas pre seba

𓁺 nevieš sa dočkať kedy prerušíš pracovnú rutinu a prejdeš sa bosá po pláži

𓁺 ľahšia fyzická aktivita ti nerobí problém

𓁺 užívaš si pobyt na čerstvom vzduchu a v prírode

𓁺 baví ťa skúšať nové veci, objavovať neznáme, spoznávať ľudí

𓁺 zdieľanie, otvorenosť a rešpekt ti nie sú cudzie


Ako to bude prebiehať ?

  R  O  G  R  A  M


Čo všetko navštívime? 

Au fait, qu'est-ce qu'on fait ?

♥ Erquy

Prímorské mestečko s dych berúcimi výhľadmi, rybárskym prístavom, pozostatkami pieskovcových lomov. Nachádza sa tu aj centrum vodných športov (kajak, paddle, kitesurf a iné).

♥ Miestny trh, marché local

Milujem miestny trh. Nájdete tu naozaj všetko. A je to udalosť sama o sebe. Miesto oddychu, túlania, obkukovania dobrôt, syrov, slaných palaciniek galette a sladkých crêpes.

♥ Pléneuf-Val-André

Prímorské letovisko založené v roku 1880. Promenádu lemujú vily z 19. storočia s typickou architektúrou. Nadýchame atmošku a sadneme si na drink. 

♥ Prírodné pláže, plages sauvages

Nebude chýbať objavovanie dych berúcich pláži, do ďaleka sa tiahnúcich. Nezahltené stánkami, obchodíkmi so suvenýrmi, café či promenádami. Len vy a morský vánok. Ak si ráno privstanete, kľudne sa môže stať, že sa v tejto nádhere ocitnete len vy samy. 

♥ Vybájnená dedinka Asterixa a Obelixa, Présumé village d'Asterix et Obelix

Všetci z vás určite poznáte klasické či animované filmy Asterixa a Obelixa a vo Francúzsku o to viac slávnejšie komixy. Pozrieme sa na miesto kde to všetko začalo... 

♥ Značená trasa GR 34, la randonnée GR34

GR 34 sa tiahne naprieč celým Bretónskom a má dokopy cez 2000 km. Takžie nie, bohužiaľ nestihneme prejsť celú trasu (to by nám zabralo tak 3 mesiace :) ALE pozrieme sa na tú najnajnaj top krásnu časť a spravíme si výlet s piknikom.

♥ Bretónske uličky, villages bretons

Potúlame sa bretónskymi uličkami kde sa budeme kochať domčekmi z kameňa a krásnymi  záhradami. Uvidíme samy, je sa čím kochať!

Na čo ešte sa môžete tešiť?

🌟 Hrnčiarská dielňa, Poterie

Ponoríme sa spoločne do tvorenia. Počas tohto ateliéru si vyskúšate prácu s hlinou a výber toho čo budete tvoriť je len a len na vás. Možnosť výberu z dvoch techník modelage alebo tournage.

🌟 Aerial jóga, Aerial Yoga

Aerial jóga je typ cvičenia, ktoré v sebe spája prvky jógy, pilates, závesnej akrobacie a poznatky z fyzioterapie. Táto aktivita vás vyživí zvnútra. Pod vedením certifikovanej lektorky vzdušnej jógy, terapeutky a výživovej poradkyňa Aurélie.

🌟 Africký tanec, Danse africaine

Naskočíme na africký vibe. Tento tanečný workshop bude plný hudby, radosti z pohybu, jednoduchej choreografie. Pod vedením tanečníka, choreografa, pohybového lektora a umeleckého pedagóga Blaisa.

🌟 Hoop therapy, Cerceau thérapie

Pohybový workshop so zameraním sa spontánnosť prejavu, kde si budete môcť vyskúšať rôzne techniky hoopingu, známeho aj ako hula hoop alebo tanec s kruhom.

🌟 Kurz varenia, Atelier culinaire

Na tomto gastro zážitku prenikneme do tajov naturopatie. Naučíme sa ako sa starať o svoje telo a pripraviť jedlo, ktoré podporí celkové zdravie.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE


🜄 Ubytovanie 🜄

Nachádza sa v jednej z najkrajších oblastí Bretónska, v dedinke Erquy. Ubytovanie je zabezpečené v útulnom bretónskom domčeku, v ktorom bývajú aj samotní majitelia. Môžete tak byť v priamom kontakte s miestnymi. Jedná sa o spoločnú zdieľanú izbu. Súčasťou izby je privátna kúpeľňa, wc a taktiež menšia kuchynka vybavená chladničkou, mikrovlnkou a dvojplatničkou. K dispozícii vám bude aj záhradka, kde si môžete vychutnať rannú kávičku. Na pláž je to pešou chôdzou približne 20 min cesty.

🜄 Strava 🜄

Ľahká, zdravá, vyvážená. Vege verzia. V cene pobytu je zahrnutá strava 3x do dňa: typické francúzske raňajky, obed a teplá večera. Ďalej sú v nej započítané všetky náklady spojené s kulinárskym ateliérom Naturopatie. V cene nie je zahrnutý jednorázový obed počas návštevy lokálneho trhu, kde je naplánovaný voľný čas. Každý si tak môže ochutnať a dať na čo bude mať práve chuť. 

🜄 Cesta 🜄

Dopravu na miesto si každý hradí sám. Ak potrebujete, rada pomôžem pri hľadaní výhodných leteniek a vlakového spojenia. Je naplánované vyzdvihnutie autom, večer v deň príchodu. Najbližšia vlaková stanica je Lamballe. 

🜄 Program 🜄

Kompletný program sa ešte dolaďuje a môže sa maličko pozmeniť.

Nebude chýbať

𓁺 pozorovanie magického fenoménu prílivu a odlivu

𓁺 odpočinok, čas pre seba, bytie, sebareflexiu

𓁺 morské opojenie a pobyt v srdci prírody

𓁺 ponorenie do miestnej kultúry, jazyka, dozvieš sa rôzne zaujímavosti z Bretónska

𓁺 otužovacie kúpania v mori, jóga na pláži, pešia túra a prechádzky v prírode

𓁺 dobré jedlo, francúzske špecialitky, croissanty, sýry, nové vône, zážitky, príjemne strávený čas a spoločný večerný rituál

Aký bol úplne prvý beh?

🌊 Pár video zostrihov z minulého roka 🌊

Zmienili sa o nás aj v miestnych novinách Le Penthièvre. Mojich 5 min slávy :D

Kto pre vás pobyt organizuje?

Zana Nosálová

Lektorka francúzskeho jazyka. 

Nadšenkyňa zdravého životného štýlu. Milujem cestovanie, hoop, intuitívny tanec, potulky prírodou, francúzsky rap či čerstvé nadýchané croissanty 🥐.

Vo Francúzsku som študovala, pracovala, zamilovala sa a precestovala rôznymi jeho zákutiami. Vďaka francúzštine sa ku mne dostali krásne príležitosti, spoznala som úžasných ľudí, pozrela sa na nádherné miesta a prežila dych berúce zážitky. Túto vášeň predávam ďalej prostredníctvom kurzov na mieru. Niečo viac o mne sa dočítaš tu.

Aurélia Plessis

Aurélia je lektorka aerial yógy, naturopat a výživová poradkyňa. Vo svojej práci kladie veľký dôraz na jemnosť a ľahkosť či už ide o praktiky jógy alebo ajurvédskych masáži. Sprevádza ľudí na ceste sebapoznania, nachádzania vnútorného kľudu a harmónie. 

Blaise Stecky

Blaise je umelec, choreograf, pohybový lektor a člen tanečnej skupiny X-trem fusion, ktorého korene sú v Kamerune. Vo svoje práci spája rôzne pohybové techniky cez tradičný africký tanec, jazz, hip hop, popping, break dance a iné. V súčasnosti funguje aj ako vzdelávací a umelecký pedagóg pre organizáciu UnVsti. Podieľa sa na viacerých projektoch sólo či v spolupráci so svojou tanečnou skupinou. Ukážka jeho tvorby.

Cena za komplexnú starostlivosť

Toto je konečná sexy cena, ktorá zahŕňa ubytovanie, stravu, potrebný materiál, vedené workshopy, ateliéry, prenájom sály, dopravu na výlety po okolí, z/na jednotlivé miesta a výdavky s tým spojené (pohonné hmoty, parkovanie, šofér). 

Možno vám ešte napadne...

A čo ak neviem po francúzsky?

Výhodou je už určitá znalosť jazyka, ale nie je to podmienkou. Potrebné inštrukcie počas workshopov nebude problém preložiť. V čase voľna sa môžete vždycky k niekomu pripojiť, takže sa nemusíte báť, že by ste boli úplne stratení :)

Storno podmienky

Pre rezervovanie miesta je potrebné zaplatiť zálohu 300eur prevodom na účet. Zbytok sa doplatí na mieste. V prípade zrušenia rezervácie je platba nevratná. Možnosť vrátenie iba ak sa miesto obsadí náhradníkom.

Účasť je plne na vašej zodpovednosti. Organizátori nenesú zodpovednosť za fyzickú či psychickú ujmu a materiálne škody (napr. stratu hmotných vecí či cenností) počas cesty a samotného pobytu.

Program je orientačný, môže sa jemne upravovať podľa počasie a naladenia skupiny, organizátori si vyhradzujú právo na zmenu.


Máš akúkoľvek otázku? 

Napíš mi na WhatsApp : +421 944 510 903

Chcem si rezervovať svoje miesto: 

Sem zadaj tvoj kontakt, aby sme sa mohli spojiť.