Rennes za 1 deň?

05.06.2022

Ak sa náhodou ocitneš v Rennes na jeden deň, tak ako sa to stalo mne, v tomto článku ti v krátkosti zhrniem pár miest, ktoré sa určite oplatí počas návštevy nevynechať! Nájdeš aj tip na reštauráciu kde si môžeš vychutnať pre Bretónsko príznačnú galetku (slanú palacinku) na xy spôsobov a jeden môj obľúbený obchodík na kúpu originálneho darčeka, nie len pre seba.

Inak....🚌 🚇

V Rennes majú takéto 'rechargeable' dobíjacie lístky na verejnú dopravu. Preto odporúčam kúpiť prvý krát a potom si ho počas celého pobytu v Rennes uchovať. Ušetríš tak páru centov a je to aspoň troška viac eco pre našu planétu. Dobiť sa dajú priamo v automatoch metra alebo ak ideš autobusom tak aj u vodiča. 

Ja som sa presúvala blablacarom a týpek ma vyhodil troška ďalej od centra, tak som sa zviezla metrom. Áno v Rennes funguje metro :o (mňa to prvý krát prekvapilo!) 

Inak mi svojou atmosférou a veľkosťou troška pripomína Brno (síce počet obyvateľov je v Brne o niečo väčší). Máte pocit, že všetko je blízko. Ak prídete vlakom, hlavná stanica sa nachádza od centra asi 20 min pešou chôdzou. 

🌞 Tak poďme na to! 🌞

Čo za mňa nevynechať : 

1. Staré mesto

V Rennes nájdeš 'les maisons à colombages' (nazývajú sa aj 'maisons à pans de bois'), historické hrazdené drevenné domčeky. Jedná sa napríklad o uličly rue St Yves, rue du Chapitre, place du Champ-Jacquet... 

2. Sainte-Anne

Námestie Sainte-Anne je jedno z najhlučnejších, veľká koncentrácia barov a kaviarničiek s terasami. Obľúbené miesto na drink. Ak budeš mať šťastie, cez deň natrafíš na trh s knihami a ďalšími drobnosťami. Nájdeš tu aj ulicu známu ako 'Rue de la soif', ktorou sa hlavne piatky a soboty v noci nedá prejsť, taká je prepchatá! V noci preto odporúčam dávať si pozor na veci. Bohužiaľ, veľká koncentrácia ľudí na malom mieste.

3. Park Thabor

Tento park je podľa mňa boží! My fav place! Či sa už chceš schladiť neďaleko fontány, dať si piknik na tráve, pozrieť botanickú záhradu plnú rastliniek a kvetov (raj pre milovníkov ruží), navštíviť výstavu v jednom z pavilónov.... Občas natrafíš aj na koncert. Keď som tam bola ja tak všetko práve krásne kvitlo! 

4. Place de la Mairie

Veľké námestičko kde sa nachádza radnica a opera. Hneď akoby za radnicou je aj katedrála Saint-Pierre (asi 5 min chôdze). Prišlo mi, že to je také centrálne námestie v centre, najbližšia zastávka metra : République. Preto ak by si šiel, šla odniekiaľ metrom a chceš prísť do centra odporúčam vystúpiť práve na zastávke République.

5. Cabane à perles

Môj obľúbený obchodík, kde si môžeš nakúpiť rôzne komponenty na výrobu šperkov. Majú jednu časť, kde sú už spravené rôzne náramky, náhrdelníky, prstene ktoré si môžeš buď priamo kúpiť alebo sa nimi môžeš inšpirovať. Predávajú aj rôzne 'kits', už predpripravené sety, ktoré môžeš darovať. Spoločne podaruješ aj zážitok, pretože daný človek si následne ten svoj šperk musí vyrobiť :) My sme si s kamoškami večer spravili spoločný workshop a bolo to strašne super. Úplne iný pocit, keď si niečo samy vymyslíte a vytvoríte. Je to troška aj meditačné. Určite odporúčam! 

6. Crêperie La Rozell

Reštaurácia na ochutnávku galettes a crêpes. Ako už možno vieš, Bretónsko je známe slanými palacinkami : galettes, ktoré sú tradične vyrábané z pohankovej múky 'farine de sarassin', preto sú aj tmavšie. Plnia sa všetkým možným. Také úplne najklasickejšie sú šunka, sýr, vajíčko. V lepšej reštaurácii mávajú rôzne kombinácie a myslím, že každý si vyberie. Ja som si dala s lososom, cibuľkou, smotanou. Bola to mňamka! Inak veľmi rada mám kombináciu s kozím syrom 'fromage de chèvre'. Čo sa týka sladkých palaciniek tak za mňa víťazí slaný karamel!


❓Bol, bola si už niekedy v Rennes? Určite daj vedieť aké bolo tvoje obľúbené miesto!❓

Najnovšie články

Prečítaj si ako prvý*á, čo mám nové

Poď si potrénovať francúzštinu v spojitosti s Journée Internationale des Droits des Femmes, ktorý sme si pripomenuli 8.marca a pozri sa bližšie na významné ženy francúzskej histórie. Mám pre teba tri cvičenia v spojení s ženami, ktoré sa zapísali do histórie, najprv tej svetovej a potom špecificky francúzskej.